Novinky - Pán Koláčik

DOMOV           O NÁS           NAŠA PONUKA           RECEPTY           KDE NÁS NÁJDETE           KONTAKT  
0,00 €

Z našej kuchyne


späť

Rýchla nedeľná bábovka

Ak máte chuť na starú dobrú klasiku k nedeľnej káve, prinášame Vám jeden osvedčený recept z našej kuchyne Pána Koláčika.

Milí priatelia, keďže naše koláčiky sú naozaj domáce - prinášame niečo aj z našej kuchyne. A ak máte chuť a čas, upečte si už dnes. Bábovka, ktorá je rýchla na prípravu, a môžete ju dochutiť podľa seba. Takže náš recept.

Suroviny:

150 g polohrubej múky

150 g práškového cukru (ale môžete ho zameniť aj za tmavý trstinový)

5 vajec

vanilkový cukor

Pol balíčku prášku do pečiva

citrón

kandizované ovocie, orechy, čokoláda - aspoň 90 g

Postup: Žĺtka vymiešame s cukrom (môžeme pridať aj jednu lyžicu vody), vymiešame úplne do penista. Pridáme kôru a šťavu z jedného citrónu, prípadne trošku rumu, amareta - čo máte radi. Vmiešame následne múku s práškom do pečiva. Zvlášť vyšľahajte bielka so štipkou soli. A následnej spojte s cestom - ale pozor už nie s mixérom - ale ručne. Hmota musí byť jemná nadýchaná. Nadrobno nasekajte sušené ovocie, orechy, prípadne čokoládu (tu sa medze nekladú, naša dnešná kombinácia sú hrozienka, brusnice, orechy a čokoláda), obaľte ich v múke, a pomaly vmiešajte do hotovej hmoty. A teraz už len vymazaná a múkou vysypaná forma, rúra zohriata na 180 stupňov a pečte cca 35 min. (treba sledovať). Odporúčame podávať aj za tepla s dobrým domácim lekvárom.

Dobrú chuť a peknú nedeľu:-)